NR 56 / 2018 – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

WPROWADZENIE
KATECHEZA
LITURGIA SŁOWA


Z CZEGO BĘDZIEMY SĄDZENI GDY NADEJDZIE KONIEC?

Kończy się rok liturgiczny, również cała dzisiejsza liturgia słowa zapowiada koniec tego świata, który znamy, i zapowiada nadejście nowej rzeczywistości, o której nie wiemy nic.


LITURGIA SŁOWA
KATECHEZA
WPROWADZENIE


Czas ma swój początek, ale również i koniec. Dla całej ludzkości nastąpi on w momencie powtórnego przyjścia Chrystusa. Dla wierzących to wydarzenie jest tym czego oczekują – spełnieniem nadziei pokładanej w obietnicy Pana. Ten, kto kocha, wyczekuje na Umiłowanego i pragnie Jego szybkiego powrotu. Kościół, Oblubienica Chrystusa, wciąż woła do Niego: Przyjdź, Panie Jezu!KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE DLA CIEBIE KOMENTARZE DO CODZIENNEJ LITURGII SŁOWA NA EDYCJA.PL
KATECHEZA
LITURGIA SŁOWA
WPROWADZENIE


Na progu niepodległości

Wybuch I wojny światowej uzależniał odbudowę państwa polskiego w zależności od jej wyniku. Już od 1914 r. zaczęły się konkretne działania niepodległościowe. W sierpniu 1914 r. powstała Polska Organizacja Wojskowa (POW) i Legiony, w których służbę pełniło 4 kapelanów. Kształt niepodległości zależny był od losów wojny i opcji polskich ugrupowań politycznych.